Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 15:01 Bu haber 3374 kez okundu
 
ÖTÜKEN BİRLİĞİ PARTİSİ ADLI TÜRKÇÜ PARTİ KURULDU
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde faaliyet gösteren siyasî partiler arasına 88’inci parti olarak Ötüken Birliği Partisi de katıldı. Genel Başkanlığını Mehmet Hakan SEMERCİ’nin yaptığı partinin kısaltılmış adı; “Ötüken” oldu.
Duyuru Haberi


Ötüken Birliği Partisi Genel Sekreteri Murat G. KEÇİK “Yüce Türk Milleti’ne!” başlığı altında sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada; “Uzun çalışmalar sonucunda Ötüken Birliği Partisi kuruluşunu tamamlamıştır. Resmî kuruluş mazbatası alınmış Türkiye’nin 88’inci resmî partisi olarak görevine başlamıştır. Yolumuz; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu son Başbuğumuz Mustafa Kemâl ATATÜRK’ün önderliğinde ve Hüseyin Nihâl ATSIZ’ın  yol başçılığında, bu yolda son başbuğumuzun tüm devrim ve ilkelerine sahip çıkacağımıza, uygulayacağımıza söz veriyoruz, töremiz Türk Töresi, kültürümüz Türk kültürüdür. Yüce Türk Milleti’ne umut olsun, ışık olsun, yol olsun. Tanrı yolumuza kut versin. Tanrı Türk’ü korusun. Tüm Türk ırkına umut getirmesi dileği ile “Tanrı Dağları’na selam olsun, Bozkurtlar dirildi!” dedi.

 

Otomatik alternatif metin yok.

___________________________________________

Önemli Not: Millibilinc Ailesi olarak hiçbir siyasî organizasyonla gönül veya organik bir bağımız olmamasına, hatta sitemizde siyasî haberlerin yer edinmesine dahi müsaade etmeme kararımıza rağmen; Türkçü düşünceyi temsil etmek için böyle bir adım atan Ötüken Birliği Partisi’nin genel başkanını ve ona omuz vermiş arkadaşlarını “Türkçü, Türk Milliyetçisi” bir yapıya sahip olmamızdan ötürü tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyoruz. T. T. K. (Millibilinc Yönetimi)

Kaynak: (Millibilinç) - Milli Bilinç Editör: İlbilge
 
Etiketler: ÖTÜKEN, BİRLİĞİ, PARTİSİ, ADLI, TÜRKÇÜ, PARTİ, KURULDU,
Haber Videosu
Yorumlar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
16° - 30°
Salı
16° - 32°
Çarşamba
16° - 29°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı