Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 15:11 Bu haber 856 kez okundu
 
SAKARYA ZAFER ANITI'NDA REZALET
Ankara'nın Polatlı ilçesinde bulunan ve Sakarya Meydan Muharebesi anısına 1971 yılında inşa edilmiş olan Sakarya Zafer Anıtı kimliği belirsiz kişilerce Arapça yazılar yazılarak tahrip edilmiştir. 2017 yılının 3. ayında Serhat KAHRAMAN tarafından CİMER'e yazı yazılmış ve sahipsizlik tehlikesiyle anıtın karşı karşıya kaldığı ilgili birimlere iletilmiştir. Fakat buna rağmen sahipsizlik devam etmiş ve Sakarya Zafer Anıtı kendini bilmez bir takım kişilerce saldırıya maruz kalmıştır. Sütunlardan 7-8 tanesinde Arapça bir takım yazılar bulunmaktadır ve anıt bakımsızlıkla başbaşa bırakılmıştır.
MilliBilinç Haberler Haberi


Serhat KAHRAMAN sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamada şu sözlere yer verdi: 

"Daha önceden girişinde çıkışında kontrol olan, Polatlı Topçu ve Füze Okulu'ndan görevli Türk askerleri tarafından nöbet tutulan, sahip çıkılan Polatlı Zafer Anıtı; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün "himayesi (!)"ne teslim edilmiş. 
Peki bu yazılar yazılırken görevliler nerdedir?
Mutlaka bu işte ihmali olanlar hesap vermelidir. 
Polatlılı olsun olmasın, millî vicdan sahibi her arkadaşı paylaştığım fotoğraflar eşliğinde bu olayı CİMER'e şikayete davet ediyorum." 

Ve 17.12.2018 tarihinde Serhat KAHRAMAN tarafından tekrar CİMER'e şikayet dilekçesi yazıldı. 

İşte o yazı: 

SAKARYA ZAFER ANITI'NDAKİ TAHRİBAT

(CİMER'E YAZI)

27.03.2017 tarihli, 1700412339 sayılı kayıt ile yapmış olduğum şikayette; Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde bulunan Sakarya Zafer Anıtı’nın korumasız ve sahipsiz bırakıldığını, Sakarya Meydan Muharebesi’nin birebir yaşandığı tepelerden birisi olan Kartaltepe Anıtı’nda sahipsizlik ve kontrolsüzlük sebebiyle sağa sola saçılmış rakı, bira şişelerinin olduğunu, millî vicdandan ve millî bilinçten yoksun bazı yaratıkların zaman zaman yuvalandığını işaret etmiştim. Ve benzer kötü manzaranın şehir merkezinde bulunan Zafer Anıtı’nda da olabileceği endişesini taşıdığımı özellikle belirtmiştim. 


Ek belgelerden birinde bu yazıma Polatlı İlçe Jandarma'dan gelen cevap da bulunmaktadır. 


Defalarca ziyaret ettiğim, şehir dışından gelen misafirlerimi de getirdiğim Zafer Anıtı’na dün 16.12.2018 tarihi saat 15:00 suları itibariyle tekrar bir ziyaret gerçekleştirdim. Fakat bu sefer bir rezaletle, utanç verici bir durumla karşılaştım. Sakarya Meydan Muharebesi’nin 22 gündüz, 22 gece sürdüğünü sembolize eden sütunlardan Ankara-Eskişehir yolu istikametine bakan tarafında, bazı sütunlara (7-8 tanesine) Arapça bir takım yazılar yazılmış ve anıtın sütunları ek belgede gönderdiğim fotoğraflarda da görüldüğü üzre tahrip edilmiştir. 

Millî ve manevî değerlere nasıl sahip çıkıldığı ortadadır. 
Kadim devletimizin yetkililerince sahipsiz durumda olan Sakarya Zafer Anıtı’nın kontrolsüzlüğü hususunun tekrar acilen değerlendirilmesini talep ediyorum. 
 

Saygılarımla.

Serhat KAHRAMAN / 17.12.2018

Otomatik alternatif metin yok.

Kaynak: (Millibilinç) - Milli Bilinç Editör: İlbilge
 
Etiketler: SAKARYA, ZAFER, ANITI'NDA, REZALET,
Yorumlar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
16° - 30°
Salı
16° - 32°
Çarşamba
16° - 29°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı