Haber Detayı
06 Aralık 2016 - Salı 00:16 Bu haber 2169 kez okundu
 
Şehit Cüneyt SERTEL'in eşinden mesaj var!
17 Şubat 2016 günü Ankara'da terör örgütü pkklı köpekler tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan Seyir Astsubay Kıdemli Başçavuş Cüneyt SERTEL'in eşi Serap SERTEL, şehit olan eşinin isminin yaşaması ve gelecek nesillere aktarılması için yaptığı girişimlere ve aldığı neticeye binaen bir açıklama yayımladı.
ŞEHİTLER Haberi


 

ŞEHİT CÜNEYT SERTEL KAMPANYA ile ilgili görsel sonucu

Şehit eşi Serap SERTEL'den alınan bilgiye göre; eşinin şâhadetinden 7 ay sonra, eşinin isminin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için bir imza kampanyası başlatılmış ve bu kampanyanın başladığı tarihe kadar yetkili merciilerden kendisine hiçbir şekilde "şehit eşinizin ismini şuraya verelim" diye bir teklif de gelmemiştir. Şehit eşi yayımladığı açıklamada, eşinin isminin makul bir yere verilebilmesi için yapmış olduğu mücadeleyi ve şu anki durumun özetini anlatmaktadır. 

İşte, Şehit Cüneyt SERTEL'in eşi Serap SERTEL'in kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı hissettiği, muhteviyatında hem teşekkür, hem de sitem olan o açıklaması:

17 Şubat 2016 günü şehit olan eşim Cüneyt SERTEL’in isminin, Mayıs 2016’da törenle (Çanakkale) Kepez Beldesinde, Sahil Güvenlik Lojmanlarının önündeki meydana verilmesi eşimin adının gelecek nesillere aktarılması açısından yüzümüzü biraz da olsa güldürmüş; fakat, aynı hassasiyeti aylar geçmesine rağmen Polatlı’daki yetkililerden göremememiz bizi üzmüştür. Halbuki eşim hem Polatlılı’dır, hem de kabri de Polatlı Şehitliği’ndedir. 

            Bu üzüntümüzü bir sohbet esnasında dile getirmemiz, bir kardeşimizi harekete geçirmiş ve “change.org” adlı kampanya sitesinden “Polatlı Çarşı Camii” olarak bilinen camiinin isminin yerine eşim Şehit Cüneyt SERTEL’in isminin verilmesi bu kardeşimiz tarafından önerilmiştir. Kardeşimizle görüşmemizde; amacının “yetkililerin dikkatini bu duruma çekmek” ve “aslolanın makul herhangi bir yerde şehitlerin isimlerinin yaşatılması ve gelecek nesillere bu kahramanların isimlerinin aktarılması” olduğunu söylemiştir. Kampanya asıl muhataplarınca pek karşılık bulamasa da, Avukat Namık Kemal BAYAR’ın da Genel Başkan Yardımcılığı’nı yaptığı Kırım Türkleri ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi tarafından bizzat desteklendi ve kampanyayı destekleyenlerin sayısı gün be gün arttı.           

            Bu kampanyaya binaen, yerel basın ile irtibata geçilmiş ve kampanya hakkında kamuoyu bilgilendirilmiştir. Kampanya için basın ziyareti yaptığımız gün Polatlı Belediye Meclisi oy birliğiyle şehit eşimin ismini İMKB İlk-Orta Okulu’nun tam karşı çaprazında (ana yolun hemen kenarında) bulunan yeni faaliyete geçirdiği bir parka verme kararı almıştır.

Öğrendiğimiz kadarıyla parkın girişine şehit eşimin isminin yazılı olduğu bir tabela konulacak ve düzenlenen bir törenle parkın açılışı yapılacaktır. Polatlı Belediye Başkanı sayın Mürsel YILDIZKAYA’ya göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı daha önce kısa bir teşekkür ziyaretinde bulunmuştuk. Bu açıklama vesilesiyle; tekrar kendisine ve ekibine, meclis üyelerine teşekkür ederim. Polatlı Belediyesi’nden parkın açılışı için haber beklemekteyiz. 

            Yine kampanyaya destek amacıyla, Polatlı Kaymakamı sayın  Mahmut Nedim TUNÇER’i de ziyaret etmiş idik. Kaymakam bey, İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne, bir okula şehit eşimin isminin verilebilmesi için gerekli girişimlerin yapılması talimatı vermiştir. Polatlı Kaymakamımız sayın TUNÇER’e ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze de desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Şehit eşimin isminin verileceği okul henüz bildiğim kadarıyla belirlenmemiştir. Şu an; okulun belirlenip, haber verilmesini beklemekteyiz. 

            Özetle; bilhassa benim, kızlarım Zeynep ve Ceren için önemli olan “Şehit Cüneyt SERTEL isminin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması” girişimimiz konuya hassasiyetle yaklaşanlarca desteklenmiş ve karşılık bulmuş,  Polatlı Kaymakamı’ndan şehit eşimin adını taşıyan bir “okul”, Polatlı Belediye Başkanı’ndan ise şehit eşimin adını taşıyan bir “park” sözü alınmıştır. 

            Şehit eşimin adının yaşatılması adına, atılmış olan bu adımların en kısa zamanda hayata geçirilmesini ümit ediyorum.

            Kamuoyuna saygılarımla,     

            Serap SERTEL (Şehit Cüneyt SERTEL’in eşi) 

Kaynak: (Millibilinç) - Milli Bilinç Editör: İlbilge
 
Etiketler: 17, Şubat, 2016, günü, Ankarada, terör, örgütü, pkklı, köpekler, tarafından, ger
Yorumlar
Ankara
Az Bulutlu
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
16° - 30°
Salı
16° - 32°
Çarşamba
16° - 29°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı