301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 01:03 Bu yazı 1027 kez okundu
 
21. YÜZYIL'DA TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLMAK..!
Ali BEYAZ
abeyaz1972@hotmail.com
 
 

   21 YÜZYIL'DA TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLMAK..! 

 

Son yıllarda Türk Milliyetçiliğinin bitirilmesi için yoğun bir gayret gösteriliyor. Bu gidişat ne Türk Milletine, nede bunu yapanlara hiçbir faydası olmayacak, aksi halde Türkiye’nin başına bir felaket geldiğinde, bu felaketlerin karşısında duracak olan yine milliyetçileridir, Türkçülerdir. 

 

Bizim için, Tür milliyetçiliği nasıldı ve bize ne şekilde öğretilmişti. 

MİLLİYETÇİLİK;  Milletini sevmek, bunun için milletin ve Devletin gelişip güçlenmesi, bilimde, teknikte en üst seviyeye çıkması için çalışan, gayret eden, bu konuda hiçbir menfeat gözetmeksizin her fedakarlığı göze alanlara milliyetçi denir. ‘’Kişi kavmini sevmekle kınanmaz’’. (Hadisi şerif) 

Cenabı Hak Kur-anda buyurduğu ‘Hıristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyiniz’  (Ayetine rağmen) Türk milletinin, dini duygularını istismar eden, Devletin bütün kurumlarını ele geçirmiş, diktatör bir anlayışın vicdanına bırakılmış, hıristiyan cübbesi giymiş, yahudi ödülü alınan bir çağda, milliyetçi kalabilmek, Türk dünyasının dertleriyle hemhal olabilmek, elbette kolay değil. 

Bu gün yaşananlar, emperyalistlerin zamanında başaramadıkları sevr’i hayata geçirmek için yetiştirilmiş, batının taşörönlüğünü yapan kadrolardır. Milli görüş gömleğini çıkartıp, bütün ömürlerini Abd’ye, İsrail’e ve emperyalistlere söverken yanında’da Atatürk ve Türkiye Cumhuriyetine hakaret ederek yaşadılar. 

Önce Türk Bayrağından ve Türk insanından rahatsızlık duydular. Son birkaç yıldırda Türk milliyetçilerinden, Türk milliyetçilerinin yuvasına çomak sokulmuş, araya fitne fesat karıştırılmış adete darmadağın edilmişler. Her biri kendini kurtarma yarışına girmiş, çıkar milliyetçiliği türemiş. 

Bir milleti birbirine bağlayan kavramlar vardır. Bunu kimse değişteremez, ve buna ülkü denir. Ülküsü olmayan bir toplum çıkar menfeattan başka ne düşünebilir ki; Bir toplumdan ortak kaideleri kaldırırsanız, insanların vahşileştiğini açıkca görebilirsiniz. Ortak düşüncesi olmayanların olduğu yerde, şahsi çıkarlar ön plana çıkar. Bencillik, rüşvet ve namussuzluğun adı alır yürür. 

Güçlü zamanında sahiplenilen, güçsüz zamanlarında kenara atılan Türk’lüğe ve Türk milletine her zaman Türk milliyetçileri sahip çıkmışlardır. Bu gün gelinen noktada, Türk milliyetçilerinin siyasi vizyonu ne yazık ki yoktur.  

Bir milletin ayakta durabilmesi için, en büyük etken ahlaktır. Bizler Türk milliyetçileri olarak, Türk milletinin varlığını ve istikbalini korumakla mükellefiz. Türk’ün varlığını beğenenler, övenler olduğu gibi, bir o kadarda Türk düşmanı vardır. 

Türk’e düşman olanlar, Türk’ten ’kötek’’ yiyenlerdir. Kendi soyumuzun üstünlüğünün farkında olmalıyız. Kimse unutmamalıdır ki ‘’bir Türk dünyaya bedeldir’’ sözü hamasi bir nutuk değildir. 

Ve bu gün, bütün engellemelere rağmen, yalana dolana karşı, dün olduğu gibi çıkarsız, riyasız, ben Türkçüyüm, Turancıyım, ve ben Türk milliyetçisiyim diyebilene selam olsun. 

Ülkü ve Dua ile. 

Ali BEYAZ 

16.01.2019 

 
Etiketler: , 21., YÜZYIL'DA, TÜRK, MİLLİYETÇİSİ, OLMAK..!, ,
Yorumlar
Ankara
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 28.11.2020
Bugün
-2° - 11°
Pazar
-2° - 11°
Pazartesi
-1° - 12°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı