301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
15 Aralık 2016 - Perşembe 16:51 Bu yazı 876 kez okundu
 
TÜRKİYE NEDEN BÖYLE?
Ali BEYAZ
abeyaz1972@hotmail.com
 
 

Türk Milleti'ne tarihi unutturulmuş, kültürü yok edilmiş, töresi terk edlimiş. Batı dünyasına ayak uydurmak için adeta yarışır hale gelmiştir. Türk dünyası ve İslâm dünyası, batıya olan özentisinden derhal vazgeçmelidir. Özüne dönüp, kendi törelerine ve inançlarına göre nesiller yetiştirmek zorundadır.

Batıya özenti duymaktan ivedilikle vazgeçmelidir.
Türk Milleti'nin tarihsel bütünlüğü çerçevesinde birlik ve beraberliğimizin yegane temeli, millî şuurdur. 
Bu şuur ve düşünce ile birlik ve beraberliğimizin temelini sağlamştırmamız zaruridir. 
Türkiye'de bütün devlet kurumları denetimsiz, yönetim sistemleri çökmüş durumdadır.


Türk Milleti; yolunu şaşırmış, sefil bir duruma düşürülmüş, esaret altına alınmıştır. Bir an önce toparlanıp, esaret zincirinden kurtulmalıdır.
Çağımız gereği her dalda kullandığımız teknoloji, bizi ileri götürmek yerine aksine elimizi kolumuzu bağlamıştır. Bu anlamda gelecekte, Türkiye'yi büyük sorunlar beklemektedir.

Yeni teknolojiye ayak uyduramayan toplumlar yeteneksiz, bilinçsiz,
İlkesiz bir gençlikle karşılaşmak zorunda kalırlar.
Başka bir deyişle hazırlıksız toplumlar da kimi zaman, teknolojik gelişme karşısında zarara ve hüsrana uğramış, kimileri tarih sahnesinden bile silinmişlerdir.

Bu gün Türkiye, bir dünya devleti gibi görünse de, aslında hiç de öyle değildir. Türkiye, bir dünya devleti olma özelliğini Osmanlı'dan sonra kaybetmiştir.
Cumhuriyet dönemine girdikten sonra, Atatürk ilkelerini anlayamamak yada benimseyememek, geldiğimiz durumun apacık kanıtıdır.

Bir toplum yönünü iyi görmelidir. En başta yetişen yeni nesili kurtarmak, ona Türk tarihini öğretmek, milli şuurla yetiştirmek olacaktır.
Kalıcı ve köklü çözümler üretmeliyiz, Türkiye'yi tehdit eden iç ve dış tehlikelere karşı önlemler almak zorundayız...
Toplumsallaşmanın amacı ve niteliği, hatta gerekliliği nesilden nesile aktarılmalıdır. Bu topraklarda yaşayan her Türk'ün bunu yapması bir insanlık borcudur.
Milli birliğimizi ancak, dini bütünlüğümüzü koruyarak sağlayabiliriz.

Dünyanın gözü Türkiye'nin üzerindedir. Bu yüzden uyanık olmak zorundayız, bunun için, çok yönlü etkinlikler düzenleyerek gerçekleri anlatmalıyız...
Türk Milleti, bölücü ve yıkıcı örgütlere karşı bilgilendirmelidir. Türkler'in tarihine bakarsak, yeniden toparlanmamız zor değildir.

Merhum Ziya GÖKALP'in dediği gibi, TARİHTE GERÇEK OLAN ŞEYLER, GELECEKTE DE GERÇEK OLABİLİR..!


Ülkü ve Dua ile

Ali BEYAZ

15.12.2016

 
Etiketler: , , , , , , , , , , , TÜRKİYE, NEDEN, BÖYLE
Yorumlar
Ankara
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.10.2019
Bugün
11° - 24°
Cumartesi
11° - 24°
Pazar
10° - 23°
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı